Kontenery transportowe – stalowe skrzynie, ktore zrewolucjonizowały logistykę

0
600

Wszyscy je widzieli i zastanawiali się, co w nich jest, a nawet czy w ogóle coś w nim jest. Kontenery wysyłkowe lub zwykłe pojemniki.

Kontenery transportowe zostały wynalezione w 1956 roku i praktycznie z dnia na dzień zmieniono stocznie z pracochłonnych na kapitałochłonne instytucje.

Kontenery transportowe to duże stalowe skrzynie, które zostały pierwotnie zaprojektowane w celu skrócenia czasu spędzonego przez statek w porcie. Zaoszczędzono pieniądze na opłatach portowych, a także umożliwiono statkowi więcej podróży w obie strony każdego roku. Kontenerowiec może dokować, rozładowywać i przeładowywać, jeśli to konieczne, w ułamku czasu potrzebnego do rozładowania statku w erze kontenerów wstępnych.

Kontenery mają 40 stóp długości i mają wiele zastosowań. Widzimy je ułożone na stoczniach i na statkach. widzimy ich w pociągach i ciężarówkach i widzimy, jak są załadowywani lub po prostu wykorzystywani jako tymczasowe magazyny.

Kontenery, a tym samym kontenery, zostały opracowane w celu przyspieszenia czasu załadunku na doku i ograniczenia kradzieży przez pracowników doków. Przed wprowadzeniem pojemników tysiące pojedynczych skrzyń do pakowania musiały być ładowane ręcznie, co było czasochłonne i dlatego kosztowne. Pracownicy doków rozpoczęli strajk, widząc, jak znikają ich miejsca pracy i niekończący się strumień okradzionych towarów.

Porty kontenerowe zostały zbudowane do obsługi nowych statków kontenerowych, z ogromnymi suwnicami do łatwego manipulowania kontenerami transportowymi z pociągu na stocznię, a następnie z jachtu na statek.

Oszczędność czasu w porcie to dopiero początek, ponieważ kontener transportowy jest szybko przenoszony do ciężarówki i do miejsca docelowego, bez ryzyka kradzieży. Czas tranzytu jest skrócony i można przewozić więcej łatwo psujących się ładunków.

Istnieją również niestandardowe pojemniki. Wszystkie są na zewnątrz tego samego rozmiaru, ale niektóre mają wieszaki, które umożliwiają transport i rozładunek odzieży bezpośrednio do hali produkcyjnej. Istnieją wentylowane pojemniki na uprawy, takie jak kawa i kakao, oraz pojemniki z bardzo szerokimi drzwiami lub prętami mocującymi dla dodatkowego zabezpieczenia ładunku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.